Zwycięzcy konkursu z I edycji Zdrowe – nietrudne odwiedzili Warszawę!

Zwycięzcy konkursu z I edycji Zdrowe – nietrudne odwiedzili Warszawę!

We wtorek, 20 września klasa II d ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu, której wychowawcą jest p. Ewa Sowińska, odwiedziła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie! Wycieczka ta była nagrodą za zwycięstwo w konkursie I edycji programu „Zdrowe – nietrudne”.

Dla 27 uczniów i 3 opiekunów dzień zaczął się wyjątkowo wcześnie. Po około 4 godzinach podróży dzielna „Drużyna Przygód” dotarła przed budynek Centrum Nauki Kopernik i po krótkim przywitaniu rozpoczęła się podróż po niezwykłym świecie nauki! Zwiedzanie poszczególnych ekspozycji uświetniła wizyta w Planetarium i wyjątkowy pokaz o układzie słonecznym i podróżach Zosi w kosmos.

Kolejnym punktem programu były warsztaty kulinarne z ambasadorem programu Piotrem Kucharskim w show room’ie marki Philips Lighting Poland na terenie Defabryki. Spotkanie rozpoczęły krótkie wykłady naszych ekspertów, w tym dr Pawła Morawskiego znawcy zdrowych technologii, który wyjaśnił znaczenie światła w życiu każdego człowieka. Dietetyk Ewa Ceborska-Scheiterbauer przypomniała dzieciom znaczenie zdrowego odżywiania! Klasa II d wyśmienicie odpowiadała na pytania o zdrowych produktach i z wielkim entuzjazmem wyjaśniła znaczenie piramidy zdrowego żywienia.

Nareszcie nadszedł czas wspólnego gotowania! Uczniowie podzieleni na 4 grupy pod okiem Piotra Kucharskiego i opiekunów przygotowali wspólnie:

– zdrową pastę z awokado i kakao

– zupę krem z dyni podaną z odrobiną kaszy kuskus

– kasza kuskus z pieczonymi warzywami

– deser w postaci kaszy jaglanej z truskawkami, malinami i borówkami.

To był wyjątkowo smaczny czas!

Na zakończenie spotkania wręczyliśmy dyplom i podziękowania dla wychowawczyni p. Ewy Sowińskiej wraz z nagrodą ufundowaną przez markę Philips i zapas produktów marki Kupiec. Również Drużyna Przygód otrzymała nagrody za aktywny udział w konkursie „Zdrowe – nietrudne” oraz certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach z Piotrem Kucharskim.

Podziękowań i uśmiechów nie było końca! Jeszcze raz gratulujemy klasie II – teraz już III d za zabawę i wspaniałą pracę ” Zdrowie nas pociąga”!

Partnerzy akcji