Ambasadorzy

Magdalena Ratajczak

Magdalena Ratajczak

Pedagog na medal

Magdalena Ratajczak to pedagog żadnych wyzwań się nie bojący, na niezdrowe ustępstwa nieskory. Dobrze wie, że to co zdrowe, wcale nie musi być ani trudne, ani męczące – a by właściwej dać rzeczy słowo, od lat łączy z sukcesem edukację w teorii z tą w praktyce.

 Lekcje ze zdrowej radości życia w wykonaniu Magdaleny to czysta przyjemność dla uczniów! Wspólne przygotowywanie zdrowych i kolorowych kanapek oraz sałatek, ale również gimnastyka, ruch na świeżym powietrzu i wycieczki do miejsc ciekawych dla wszystkich tych, co wiedzy głodni. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trącić może. Dlatego Magdalena Ratajczak wybrała, a następnie z sukcesem ukończyła, nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne na wydziale pedagogiki poznańskiego UAM, podejmując się misji wychowywania młodych i zdolnych Polaków na bardziej zdolnych i bardziej zdrowych. I robi to już od 17 lat, pracując w Sportowej Szkole Podstawowej nr 14 w Poznaniu jako nauczyciel klas I-III.

 Nieoceniona ekspertka programu „Zdrowe – Nietrudne”. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu, możemy serwować najmłodszym zdrowe i smaczne porady oraz wskazówki, przygotowując równie przyjemne w lekturze materiały dydaktyczne.

Piotr Kucharski

Piotr Kucharski

Kucharz co się zowie

Piotr Kucharski to kucharz, który z niejednego pieca chleb jadł. A to choćby dlatego, że wypiek chleba jest tradycją w jego w rodzinie od przeszło 80 lat. Poznać go mogliście jako zwycięzcę programu „Gotuj o wszystko” lub na antenie Dzień Dobry TVN, gdzie prowadzi kącik kulinarny, w którym gotuje, doradza i podpowiada, co robić, by wszystko, co przygotowujemy było lepsze niż pyszne.

Od czterech lat prowadzi warsztaty kulinarne we własnym „Studiu Kulinarnym” we wrocławskim Browarze Mieszczańskim, w którym największym powodzeniem cieszą potrawy zdrowe i nie nudne.

Piotr Kucharski jest także dumnym ojcem. Ma dwóch synów, którzy tak przepadają za daniami taty, że, podobno, już teraz próbują swoich sił w kuchni – oczywiście pod okiem ich prywatnego mistrza.

Ewa Ceborska-Scheiterbauer

Ewa Ceborska-Scheiterbauer

Dietetyk głodny wiedzy

Ewa Ceborska-Scheiterbauer to dietetyk, który wie co dobre. Oprócz wyczucia smaku, posiada akademicką wiedzę i zbierane przez lata doświadczenia w zakresie żywienia, dzięki którym opracowywane przez nią dania i diety zawierają kompletny zestaw składników odżywczych.

Ukończyła SGGW na Wydziale Żywienia Człowieka i od 9 lat prowadzi z licznymi sukcesami Poradnię Dietetyczną Food&Diet. Jej przepisy na zdrowe i pyszne jedzenie są łatwe w przygotowaniu i doskonale spełniają stawiane przed nimi cele. Swoją wiedzę i doświadczenie przekuła w sukces zawodowy – opiekowała się działem eksperckim onet.pl,abczdrowie.pl. Wielokrotnie gościła w programach telewizyjnych (m. in. na antenie TVP, TVN, TVN 24, TVN Style), gdzie jako ekspert podpowiadała i pomagała znajdować optymalne rozwiązania stawianych przed nią wyzwań. Na łamach Urody, Shape’u, Życia Warszawy, Dobrych Rad oraz wielu innych radziła, jak zmieniać nawyki żywieniowe i co zrobić, by zdrowa dieta stała się źródłem codziennej przyjemności.

Jest głodna wiedzy i zawsze ma apetyt na więcej.
Chętnie i często uczestniczy w konferencjach naukowych, sympozjach oraz warsztatach z zakresu dietetyki. Zdobytej wiedzy nie chowa w spiżarni, a z prawdziwą pasją przekłada na warsztaty, zajęcia dla dzieci, przepisy i indywidualne konsultacje – wszystko to po to, by każdy otrzymał poradę w jak najbardziej apetycznej formie.

www.food-diet.pl

Małgorzata Jańczuk

Małgorzata Jańczuk

Pedagog zabiegający o zdrowie

Małgorzata Jańczuk od zawsze wiedziała, że aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie powinny towarzyszyć każdemu z nas od najmłodszych lat. Właśnie dlatego wybrała i ukończyła studia w zakresie pedagogiki zdrowia, a potem obroniła pracę magisterską na temat idei szkoły promującej zdrowie.

Od 2001 r. pracuje w szkole sportowej, gdzie jako pedagog kształtuje właściwe postawy wobec zdrowego żywienia i motywuje młodzież do zdobywania wiedzy w tym obszarze. Pod jej czujnym okiem jest także sklepik szkolny, w którym próżno szukać śmieciowego jedzenia. Dzięki niej pojawiły się w nim owoce, warzywa oraz cała masa zdrowych, nie nudnych przekąsek, które służą kondycji i formie wszystkich młodych sportowców.

Małgorzata Jańczuk także po godzinach nie siedzi z założonymi rękami – biega, pływa, jeździ na rolkach i rowerze. Oczywiście nie na raz, choć, jak sama twierdzi, lubi poszukiwać nowych wyzwań!

Kupiec

Kupiec

Zdrowy - nienudny!

Program „Zdrowe – nietrudne” przygotowaliśmy z myślą o uczniach szkół podstawowych, ale także ich rodzicach oraz nauczycielach.

A wszystko to po to, by zdrowe, nietrudne posiłki częściej sprawiały przyjemność wszystkim Twoim domownikom.

www.zdrowenienudne.pl

Partnerzy akcji